Úvod Jak vybrat raketu?

Jak vybrat raketu?

Raketu je možné rozdělit na 3 samostatné části, které přispívají ke kvalitě celé rakety.

Hřídelka / Shaft

Hřídelka určuje vlastnosti rakety a výběr správné hřídelky je velmi důležitý pro využítí všech výhod Vaší rakety.

Hráči s dobrou technikou používají rotaci spodní části paže k získání dobré odrazové síly míčku. Pokud použijete tuto techniku, je velmi snadné trefit míček k hranici hřistě. Hráči s dobrou technikou hrají s tuhými raketami a hráči, kteří nevyužívají rotaci, hrají nejlépe s měkčí hřídelkou.

Pružná hřídelka dává dobrý švih, který přidává na rychlosti míčku. Nevýhodou ale je, že trvá o něco déle, než se hřídelka usadí a raketa uklidní. Čas přípravy úderu pro další odpal je tedy o něco vyšší, ale pokud je hra pomalejší, nemá to na ni žádný vliv.

Pevná hřídelka je stabilní a poskytuje lepší kontrolu při zásahu míče, což je užitečné zejména u rychlé hry.

Rám

Struktura rámu a hlava rakety je důležitá kvůli síle, která je převedena do míčku, aby letěl co nejrychleji a nejpřesněji. Toho je dosaženo pomocí rotace spodní části ruky a flexibilitou shaftu.

Čím míň se rám kroutí, tím více síly bude předáno úderem a tím větší budete mít kontrolu během úderu.

Navíc hmotnost rámu také značně ovlivňuje pocit z úderu.

Raketa s lehkou hlavou má hmotnost rozloženou v rukojeti. To vyžaduje, aby měl hráč dobrou techniku a dal míčku při úderu správnou rotaci a sílu. Pokud hrajete s lehkou hlavou rakety, budete cítit, že je velmi snadné raketou pohybovat.

Na druhou stranu raketa s těžkou hlavou má většinu hmotnosti především v rámu. Je vhodná pro hráče s výborným fyzičkou. Sice můžete pocítit, že je raketa při pohybech trochu pomalejší, na oplátku ale získáte větší sílu při úderech.

Raketa s vyváženou rovnováhou má hmotnost rozdělenou rovnoměrně mezi hlavu a rukojeť. Ucítíte o něco více síly při úderech, ale raketa je trochu pomalejší v pohybech.

Rukojeť

Velikost rukojeti je nezbytná pro kvalitu a pocit ze hry. Bez dobré rukojeti není možné držet raketu správně a tím pádem nevyužijete výhody, které Vám při hře rukojeť a rám rakety dávají.

Pokud je rukojeť příliš úzká, je těžké ji udržet a ucítíte, že se Vám raketa v ruce pohybuje a protáčí. Tento problém vyřeší silnější rukojeť.

Na druhou stranu, pokud je rukojeť příliš velká, tak Vám k dokonalé hře brání otáčení rakety v ruce a je nemůžné správné použití techniky. Tento problém vyřeší naopak menší rukojeť. Je tedy absolutně nezbytné najít sprvyný poměr mezi menší a silnější rukojetí.

VLASTNOSTI RAKET

HLAVA RAKETY JE SAMA O SOBĚ TÍM, CO JAK SE V BADMINTONU ŘÍKÁ „FRAME IN“. NÍŽE UVÁDÍME KRÁTKÉ POPISY RŮZNÝCH RÁMŮ, KTERÉ FZ FORZA POUŽÍVÁ.

Hectagon rám

FZ FORZA vyvinula speciální rám, který je podstatně lehčí a silnější než normální rám. Tím je zaručen nižší odpor vzduchu a menší kroucení. To umožňuje hráči rychlejší reakce, lepší kontrolu a použití větší síly než je obvyklé.

Rám s širokým tělem

Ještě širší rámová konstrukce, která dělá rám pevnější a stabilnější. To Vám umožňuje větší kontrolu nad míčkem a zvyšuje tak rychlost sílu úderu a pravděpodobost, že vyhrajete hru.

Rám s N-tělem

Pravidelná šířka rámu, která má dokonalou kombinaci tuhosti a pružnosti. Typ rámu, který bude vyhovovat absolutně všem hráčům. Zaručí Vám bezvadnou vyváženost mezi sílou, směrem úderu a rychlou reakcí míčku.

Tenký rám

Tento rám Vás ohromí svojí tenkostí a flexibilitou. Rám Vám nebude klást téměř žádný odpor vzduchu. Je konstruován pro hráče, kteří vyžadují rychlé reakce a odpaly.

Extra výkonný rám

V našem vývojovém centru FZ FORZA byl vyvinut extra výkonný rám pro náročné, který může být kombinován s širokým tělem, N-tělem nebo štíhlými rámy. Extra výkonný rám s dokonalou strukturu Vám umožní trefit se přímo do prostoru optimálního zásahu míčku na raketě. Tím zvýšíte kontrolu nad míčkem a také sílu úderu.

Rám 826

Inovativní kombinací několika různých tavrů byl vytvořen nový moderní vzor, který zvýšil sílu rakety a zároveň je znatelně tenčí na vrcholu. Snížený odpor vzduchu s kombinací menším točivým momentem dělá na kurtu z rakety přesnou, rychlou, odolnou a zabijáckou zbraň.

FZ FORZA RÁMY JSOU K DISPOZICI S TRADIČNÍMI 76 A 88 OTVORY:

  • Rám se 76 otvory - Tradiční rám, kde u některých průchodek jsou jak vertikální, tak horizontální struny.
  • Rám s 88 otvory - 88 otvorů znamená tvrdší výpletení rámu. Pouze jedna vertikální nebo jedna horizontální struna v každé průchodce zabraňuje nežádoucí roztahování do dvou směrů. Díky sníženému napětí na rám může být rám vypleten tvrději.

HŘÍDELKA / Shaft

PRUŽNOST HŘÍDELKY

Hřídelka má zásadní význam pro kvalitu celé rakety.

Hřídelka FZ FORZA může být rozdělena do 5 kategorií:

  • Velmi pružná
  • Pružná
  • Střední
  • Tuhá
  • Velmi tuhá

 

Velmi pružná / pružná

Pružná hřídelka pomáhá hráčům, kteří nemají dobrou rotaci ve svém dolním rameni. Hřídelka způsobuje dobrý švih a tudíž pomáhá zvyšovat intenzitu rázu. Tento druh hřídelky dokmitá pomaleji než hřídelka tuhá, která je připravená na další úder o chvilku dříve. V případě, že se zápasy nehrají v rychlém tempu, nemá to žádný větší význam.

Střední

Středně ohebná hřídelka má výbornou rovnováhu mezi kontrolou a silou. Je vhodná pro většinu hráčů a obecně je nejvíce používanou u hřídelek pro neprofesionální hráče.

Tuhá / velmi tuhá

Pro použití tuhé hřídelky je nutná velmi dobrá rotace ve spodní části paže, kterou by měl hráč zvládat. Společně s tuhou hřídelkou bude mít hráč nad raketou optimální kontrolu a raketa velmi rychle dokmitá i po rychlém odpalu. To znamená, že při ryché hře je raketa téměř ihned připravena k dalšímu odpalu. Se správnou technikou generuje tuhá hřídelka velké množství síly, která se promítne na rychlosti míčku.

I-POWER

I-power je zbrusu nová technologie, kde má hřídelka různý průměr. Dole je hřídelka nejširší a směrem k rámu se zužuje. Tím pádem se těžiště rakety posouvá výrazně výše. Výsledkem je raketa, která se ohýbá více a rychleji. To zaručuje extra rychlý švih větší sílu při odpalu.

Ocení hráči, kteří hrají s rychlým pohybem rakety a kteří jsou dobří v používání zápěstí při hře.